Search
Close this search box.

کلینیک دندانپزشکی پاستور

زیبایی دندان

آشنایی با دندانپزشکی زیبایی – زیبایی دندان

در سال‌های دور، بیشتر تمرکز دندانپزشکان، درمان مشکلات دندان و یا ترمیم هرچه بهتر آن ها بود. اما، از چند سال گذشته، اغلب متخصصین دندانپزشکی، علاه بر درمان مشکلات دندان، به زیبایی دندان ها نیز توجه بسیار زیادی می‌کنند.

متخصص دندانپزشکی زیبایی برای زیباتر کردن دندان ها، از مواد و تجهیزات مختلفی مثل انواع روکش ها و لمینت ها استفاده می‌کند. هر روزه تکنیک ها و مواد مورد استفاده در حوزه ترمیم و زیبایی دندان در حال به روزرسانی و پیشرفت هستند و ترمیم زیبایی دندان جلو، یک درخواست پرتکرار مراجعه کنندگان به کلینیک تخصصی دندانپزشکی پاستور است. بعد از تشخیص مشکل و ترمیم مشکلات دندان (مثلا پوسیدگی) دندانپزشکان به دنبال زیبا جلو دادن آن هستند. زیرا معتقدند با وجود تمام زحماتی که در طی پروسه های درمانی میکشند، این حق بیمار است که از دندان هایی به فرم مناسب و سالم لذت ببرد.

 

 

دندانپزشكی زیبایی چیست و چگونه به شما و دندان هایتان زیبایی می‌بخشد؟

زیبایی شناختی یک زیرشاخه و تخصص اصلی در دانش نوین دندانپزشکی است. متخصص دندانپزشکی زیبایی، به کمک مواد، تجهیزات و تکنیک های خاصی اقدام به زیباسازی دندان ها میکند.

در واقع هر اقدامی که در شاخه دندانپزشکی زیبایی (Cosmetic Dentistry) صورت میگیرد به منظور دستیابی به یک طرح لبخند مناسب و  بینظیر است.

اگرچه که تمرکز اصلی یک متخصص زیبایی دندان روی بهبود زیبایی ظاهری دندان های فرد است، اما این مسئله با عملکرد بهتر دندان ها هم مرتبط است. 2 شاخه‌ی تخصصی دیگر در دندانپزشکی هم هست که ارتباط نزدیکی با دندانپزشکی زیبايي دارد که عبارتند از: ارتودنسی و پروتز دندانی.

 

 

 

مهارت های متخصص زیبایی دندان چیست؟

هر کسی که مایل است به فرم دلخواه و زیبایی برای دندان های خود برسد، باید به دندانپزشک متخصصی مراجعه کند که صلاحیت انجام دو مورد زیر را داشته باشد:

  • با روش های و تکنیک های ترمیم دندان کاملا آشنا باشد و بتواند متناسب با نوع دندان و ویژگی های شخص بیمار، بهترین نتیجه ممکن را برای او رقم بزند.
  • در مهارت های زیبایی شناسی به درک بالایی دست پیدا کرده باشد.

وجود چنین شخصی متضمن بهبود ظاهر و اصلاح طرح لبخند افراد خواهد بود و این شخص کسی نیست جز متخصص زیبایی دندان.

 

دندانپزشک زیبایی به چه کسی گفته می‌شود؟

دندانپزشکانی که به اصطلاح متخصص زیبایی دندان شناخته میشوند، به نوعی متخصص ترمیم دندان هستند. آن ها علاوه بر فرآیندهای ترمیمی دندان، به درک، شناخت و مهارت بالایی در مسائل مربوط به زیبایی شناسی دندان ها رسیده اند. این متخصصان میتوانند خدمات زیر را به مراجعان خود ارائه دهند:

  • اعمال الگوهای زیباشناسی دندان
  • طراحی و یا اصلاح لبخند
  • کار با مواد مختلف وتجهیزات ویژه زیبایی دندان برای بهبود کیفیت ظاهر دندان

 

درمان ها و روش های زیبایی دندان

درمان های مختلفی در این تخصص بر روی دندان ها صورت میگیرد، که در ادامه با برخی از این درمان ها بیشتر آشنا خواهید شد. اگر میخواهید بدانید که دندانپزشکی زیبایی چگونه میتواند به لبخند شما زیبایی ببخشد ادامه مقاله را از دست ندهید.

 

1- زیبایی دندان با کمک گرفتن از کامپوزیت‌ها

طی فرآیند کامپوزیت دندان، موادی که همرنگ دندان ها هستند با کمک چسب های مخصوصی به بخش جلویی دندان ها متصل میشوند یا پیوند میخورند. اگر دندان ها به صورت جزئی کج شده باشند و به کمک کامپوزیت ظاهر نامناسب آن ها را پنهان کنند، به آن زیبایی بدون کمک از ارتودنسی گفته میشود.

کامپوزیتها مشابه روکش های دندانی هسند با این تفاوت که زیباتر هستند، استحکام بیشتری دارند و به بافت دندان ها آسیبی وارد نمیکنند. خوشبختانه نسل های جدید کامپوزیت با تمام ویژگی های مثبت خود این روزها در خدمت دندانپزشکی زیبایی در آمده اند و استقبال از آن ها نسبتا خوب است.

ویژگی ای ساختاری و ظاهری کامپوزیت های نسل جدید به قدری حیرت آور است که بیماران و مراجعان به خوبی لزوم استفاده ازآن ها را درک کرده اند و از آن رضایت کامل دارند.

 

2- لمینت های سرامیکی

دندان های که تغییر رنگ داده اند یا عیوب ظاهری دارند طی این روش با کمک لایه هایی از سرامیک پوشانده میشوند و جز زیبایی، چیزی از آن ها دیده نمیشود. استفاده از لمینت ها سرامیکی مستلزم تراش خوردن بخشی از ضخامت مینا است.

 

 

3- روکش دندان

دندان هایی که آسیب وارد شده به آن ها نسبتا وسیعتر است را میتوان با کمک روکش دندان ترمیم کرده و زیباتر نشان داد. هرچند که کارایی ونیرها در زیبایی دندان بیشتر است اما چون روکش ها سطح بیشتری را میپوشانند، و کم هزینه تر هستند، با استقبال بیشتر مواجه هستند.

 

4- بریج یا پل‌های بین دندانی

بریج ها نیز نوعی از تکنیک های زیبایی و ترمیم دندان محسوب میشوند. در این روش با کمک دو دندان مجاور اقدام به نصب روکشی به فرم پل میکنند تا خلاء به وجود آمده در پیوستگی دندان ها جبران شود.

 

5- ایمپلنت ها

زمانی که یکی از دندان ها به هر دلیلی بی افتد جای خالی آن معمولا مشکل بزرگی در زیبایی دندان های شما خواهد بود. برای جبران این مشکل، ایمپلنت ها میتوانند گزینه بسیار مناسبی باشند تا علاوه بر پر کردن فضای خالی، ظاهری بهتر به طرح لبخند ببخشند. هرچند که ایمپلنت دندان بیشتر برای بهبود و اصطلاح است اما نمیتوان تاثیر آن در مفهوم زیبایی را در نظر نگرفت.

 

6- جراحی بر روی لثه ها برای زیبایی دندان

دندان ها هیچگاه بدون وجود لثه ها، زیبا به چشم نمی آیند و بیشتر شبیه به ساختارهای دراز و بلندی هستند که از استخوان بیرون زده اند. اما با وجود لثه ها دندان ها هم زیباتر هستند. گاهی اوقات جهت ایجاد یا اصلاح طرح لبخند دندانپزشک زیبایی اقدام به انجام عمل جراحی لثه میکند تا با تنظیم ارتفاع آن ها لبخندها بهتر و گیراتر شوند.

 

7- سفید کردن دندان ها با فرآیند بلیچینگ

قطعا یکی فاکتورهای دخلیل در ظاهر دندان ها رنگ آن ها است. دندان هایی که سفید هستند نشان میدهند افراد به بهداشت و سلامتی خود اهمیت میدهند و برعکس دندان هایی که تیره و بد رنگ هستند نشان میدهند اوضاع سلامت عمومی اشخاص اصلا جالب نیست.

بلیچینگ دندان از جمله راه کارهایی است که به زیبایی دندان منجر میشود و میتواند چندین درجه دندان ها را سفید و درخشانتر کند.

 

ترمیم زیبایی دندان جلو

مهمترین کاری که در دندانپزشکی زیبایی انجام می شود، ترمیم کردن زیبایی دندان جلو است، چرا که در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن، دندان های جلویی بیش از سایر دندان ها دیده می شوند. تقریباً تمامی اقداماتی که در شاخه تخصصی زیبایی دندان انجام می شود، می تواند مربوط به دندان جلویی فرد باشد.

هزینه های دندانپزشکی زیبایی

بیشتر اقداماتی که برای زیبا کردن دندان ها انجام می شود، جزء هزینه های ضروری مراقبت از دندان ها نیستند، به همین دلیل علاوه بر اینکه شرکت های بیمه، پرداخت آنها را متقبل نمی شوند، اقدامات زیبایی دندان گران قیمت هستند.

اما همانطور که در قسمت ابتدایی اشاره کردیم، در بسیاری موارد زیبا کردن ظاهر دندان ها به همراه بهبود عملکرد هم هست و در چنین مواردی قیمت زیبا کردن دندان در محدوده ی متعارف خدمات دندانپزشکی است.

 

امیدواریم مطالبی که درباره زیبایی دندان و روش های دندانپزشکی زیبایی برایتان گفتیم، مفید باشد و به شما کمک کند تا اقدامی برای زیباتر کردن لبخندتان انجام دهید.

خیلی از افراد تصور می کنند هزینه های زیبا کردن لبخند و دندان خیلی زیاد است، اما بهتر است که اول از یک متخصص زیبایی دندان مشورت بگیرید. چراکه ممکن است دندانپزشک متخصص، روش های ساده و کم هزینه ای برای رسیدن به دندان های زیبا را پیش پای شما بگذارد.

کلینیک دندانپزشکی پاستور با کادری مجرب و توانمند آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی می باشد.

اگر نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان دارید همین حالا با این شماره تماس بگیرید

۸۸۹۶۸۴۴۰ - ۰۲۱

در این لحظه به همراه شما 17 نفر دیگر در حال مشاهده این صفحه می باشند.

خدمات ما

30 درضد تخفیف ایمپلنت
همین حالا با ما تماس بگیرید

زمان را از دست ندهید

مشاوره تخصصی و رایگان

شماره  موبایل خود را وارد کنید، مشاوران ما تا کمتر از یک روز کاری با شما تماس می گیرند.